Časté dotazy

Jak pracuje Zerona® laser?

Zerona® laser je nízkoúrovňový laser, nazývaný také jako laser studený. Klinické studie prokazují, že Zerona® laser stimuluje tukové buňky tak, že začnou zkapalňovat tuk obsažený uvnitř buňky. Zkapalněný tuk pak prochází přes obal tukové buňky do tzv. mezibuněčného prostoru. Z tohoto prostoru pak tuk odchází do lymfatického (mízního) systému. Tukové buňky se po vypuštění tuku zmenší, což má za následek postupné snižování obvodu pasu, boků a stehen případně dalších míst, kde bývá tuk uložen. Laser Zerona® tukové buňky nepoškozuje ani neodstraňuje, jen zmenšuje jejich objem.

Na které části těla lze ošetření Zerona® laser použít?

Ošetření Zerona® laserem lze využít na všechny části těla, ve kterých se ukládá tuk a často jsou odolné vůči dietám a cvičení. Ošetření je nejideálnější začít v oblasti pasu, boků a stehen. Zerona® laser je možné použít i na další části těla jako jsou horní části paže, vnitřní kolena, tukové polštáře na zádech či hýždích.

Jaké jsou kontraindikace? (kdy se nedoporučuje ošetření podstoupit)

Laserová liposukce je vhodná i pro klienty s kovovými implantáty nebo s jinými kontraindikacemi , které jim znemožňují kavitaci (ultrazvuková liposukce).

Kontraindikace (kdy není vhodné podstoupit ošetření ZERONA laser) :

Závažné onemocněním ledvin a jater, Nekompenzovaným vysokým krevním tlakem, Nádorová onemocnění, CHemoterapie a do jednoho roku po úspěšném ukončení chemoterapie, Záněty žil a hluboké žilní trombózy na terapii, Hemofilie a zvýšená krvácivost, Žaludeční a dvanáctníkové vředy, Diabetes, Těhotenství, Kojení (ošetření není doporučeno v době kojení).

Jak probíhá ošetření?

Při ošetření Zerona® laserem se výsledky dostavují postupně. Mezi jednotlivými ošetřeními by nemělo uplynout více než 72 hodin. Doporučení zní : ošetření – den pauza – ošetření.  Ve dni pauzy byste měli podstoupit lymfatickou masáž k uvolnění lymfatických uzlin, k rozproudění lymfy pro odplavování uvolněných tuků. Na lymfatickou masáž se můžete objednat i u nás. 

Každá Vaše návštěva bude obsahovat:

  1. analýzu těla na přístroji InBody (první měření je s konzultací a s vysvětlením výstupních dat)
  2. ošetření laserem ZERONA v délce 40 – 60 minut (20 – 30 min v poloze na zádech, 20 – 30 min v poloze na břiše)

+ při první návštěvě u nás si také můžete domluvit konzultaci s naší výživovou poradkyní, která Vám poradí v oblasti výživy a na přání sestaví osobní výživový plán.

Jaká bude Vaše příprava na ošetření Zerona® laserem?

Pro co nejefektivnější účinky celého ošetření doporučujeme před ošetřením užívat kapsle ZERONAX® - doplněk stravy, a to jeden týden před prvním ošetřením, v průběhu ošetření  2× denně před jídlem (1× dopoledne, 1× odpoledne) a končí se 7 dní po posledním ošetření. Jedná se o kapsle s patentovanou směsí niacinu, L-carnitinu, gingko biloby, extraktu ze zeleného čaje a omega-3– mastných kyselin. Niacin a ginko biloba pomáhají uvolňovat tuk z tukových buněk, L-cartnitin a výtažky ze zeleného čaje pomáhají tuky metabolizovat. Omega-3-mastné kyseliny pomáhají snižovat hladinu cholesterolu v krvi. (nejedná se o léky, jde o doplněk stravy, který se užívá před, při a po ošetření laserovou liposukci).

Kapsle ZERONAX – podrobné informace:

Doplněk stravy, ideální pro terapii Zerona a i pro ultrazvukovou kavitaci. Urychluje metabolismus a spalování tuků.

zeronax

Charakteristika kapslí Zeronax:

Zeronax je kombinací niacinu, bylinných extraktů, carnitinu a omega 3 mastných kyselin. Niacin má vliv na energetický metabolismus, normální funkci nervového systému, udržování normálního stavu kůže a slizničních membrán. L-Carnitin je velmi účinný spalovač tuků .

Složení ZERONAXu v jedné tobolce - ke stažení zde

 Jaký režim je potřeba dodržovat během ošetření Zerona® laserem?

Ošetření, které probíhá v délce 2 týdnů, vás nijak neomezuje ve vašich běžných činnostech (zaměstnání, sport apod.). Nezbytné je dodržovat denní PITNÝ REŽIM, kdy byste měli vypít 3,5 – 4 litry čisté, neperlivé vody. Nedoporučujeme konzumaci kofeinových nápojů a alkoholu, jelikož tyto mohou negativně ovlivňovat lymfatický systém při odstraňování tuků a následný metabolismus tuků v organismu. Tato skutečnost může snížit výsledek ošetření Zerona® laserem. Strava by měla být vyvážená, netučná a pestrá. Pohyb: denně si zacvičit nebo se projít rychlou chůzí alespoň po dobu 30 minut, čímž aktivujete váš lymfatický systém.

Jak bych si měl(a) ošetření Zerona® laserem rozvrhnou do týdenního plánu?

Základní program Zerona® laserem se skládá z 6ti ošetření, které probíhají po dobu 40 minut každý druhý den.  Prodleva mezi jednotlivými ošetřeními nesmí překročit 72 hodin.  Při domluvení vhodného termínu se vám budeme snažit vyjít vstříc a jsme schopni a ochotni se vám přizpůsobit.

 Existují nějaká rizika nebo vedlejší účinky spojená s ošetřením Zerona® laserem?

Ne. Jedná se o neinvazivní postup a neexistují žádné vedlejší účinky ani rizika, kromě ztráty centimetrů a tuku. Během ani po ošetření nebudete pociťovat žádné bolesti ani nepříjemné pocity. Bezprostředně po ošetření můžete vykonávat běžnou činnost.

 Je ošetření Zerona® laserem efektivní?

Při dodržování veškerých doporučení jako jsou doplňování tekutin do organismu (denně vypít minimálně 2 litry čisté neperlivé vody), dodržování dietního plánu a pravidelném pohybu po dobu 30 minut denně a absenci nápojů s kofeinem a alkoholem dosahují klienti v průměru ztrátu v pase, na bocích a stehnech po 6ti ošetření Zeronou® ztrátu mezi 9–10 cm (v průměru 9,25 cm). Z Ameriky jsou však popsány i případy, kdy klienti snížili objem o 13 cm.

Za jak dlouho uvidím první výsledky po ošetření Zerona® laserem?

Hned po prvních ošetřeních vám začne být větší oblečení. Větší výsledky zaznamenáte vy a vaše okolí po 4–6 ošetření (tj. po 14 ti dnech), kdy je potřeba nechat tělu čas, aby odplavilo veškeré uvolněné tuky v důsledku ošetření.

Mohu ošetření Zerona® laserem podstoupit opakovaně?

Ano, ošetření Zerona® laserem lze podstoupit opakovaně, a to buď hned po ukončení základního programu nebo i s několika měsíční pauzou. Při opakovaném ošetření můžete očekávat ještě výraznější účinky.

Jaký je rozdíl mezi Zerona® laser ošetřením a liposukcí?

Zerona® laser ošetření – je v ČR obecně známé pod názvem neinvazní laserová liposukce.

Liposukce jako taková je invazivní postup, kdy lékař nejprve tkáň napustí speciálním roztokem, který i s tukovými buňkami kanylou odsaje, a na řadu přichází laser. Laserové vlákno se zavede do podkoží a tkáň se jím zespoda silně zahřeje – díky tomu dojde k vypnutí kolagenu a vazivových struktur v kůži, ta se vyhladí a „přisaje“ zpět k tkáni.  Liposukce může být provedena buď s použitím celkové anestezie nebo v místní anestezii. Po tomto zákroku je nutná několikatýdenní rekonvalescence.

Oproti tomu Zerona® laser ošetření je 100% non-invazivní,  laser působí zevně ke stimulaci tukové buňky. tak, že začnou zkapalňovat tuk obsažený uvnitř buňky. Zkapalněný tuk pak prochází přes obal tukové buňky do tzv. mezibuněčného prostoru. Z tohoto prostoru pak tuk odchází do lymfatického (mízního) systému. Tukové buňky se po vypuštění tuku zmenší, což má za následek postupné snižování obvodu pasu, boků a stehen případně dalších míst, kde bývá tuk uložen. Laser Zerona® tukové buňky nepoškozuje ani neodstraňuje, jen zmenší jejich objem.  Při tomto ošetření se nepoužívá žádná anestezie, je bezbolestné, nepoužívají se žádné gely, krémy, znecitlivující látky, jehly a je bez rekonvalescence. 

Rozdíly mezi ošetření Zerona® laserem a jiných neinvazivních technik hubnutí?

Zerona ® laser je v současné době nejúčinnější a nejbezpečnější neinvazivní léčba hubnutí na současném trhu. Toto ošetření je 10× účinnější než ultrazvuková liposukce.

Při ošetření Zerona ® laserem neexistuje žádné riziko poranění kůže, nezpůsobuje modřiny ani jizvy . V průběhu ošetření na vás pouze působí světlo laseru.

Je ošetření Zerona® laserem vhodné pokud jsem těhotná nebo mám např. cukrovku (diabetes mellitus) popř.trpím nějakým onemocněním?

Ošetření Zerona® laserem mohou podstoupit téměř všichni. Neexistuje žádné riziko spojené s ošetřením laserem Zerona®, ale potencionální neznámá rizika existovat mohou a proto nedoporučujeme ošetření Zerona® laserem ve dvou  případech. Pokud je klientka těhotná nebo se domnívá, že je těhotná. Druhým případem je pokud má klient kardiostimulátor nebo inzulínovou pumpu. Zerona® laser nemusí být stejně účinný u pacientů s diabetem mellitem (cukrovkou) nebo poruchou štítné žlázy, kde je metabolický systém potenciálně narušen. Pokud máte jakékoliv pochybnosti o svém zdravotním stavu, navštivte před ošetřením Zerona® laserem svého lékaře a konzultujte s ním vaše plány.

Jak brzy po porodu mohu ošetření Zerona® laserem podstoupit?

Přestože neexistují žádné vedlejší účinky doporučujeme podstoupit ošetření nejdříve po 6ti týdnech po porodu (o dřívějším ošetření se poraďte se svým ošetřujícím gynekologem). Ošetření Zerona laserem nedoporučujeme kojícím matkám.